Giełdowy zawrót głowy

Giełdowy zawrót głowy

Aby zarabiać na giełdzie nie trzeba od razu być prawdziwym „rekinem biznesu”, wystarczy tylko nieco czasu, dobrych chęci no i oczywiście odrobiny wiedzy w temacie.

Koszty bycia inwestorem nie są zbyt wygórowane i ograniczają się głównie do podatku od zysku oraz prowizji od wysokości przeprowadzanej transakcji.

Samo założenie rachunku maklerskiego również nie jest szczególnie skomplikowane i można to zrobić nawet bez konieczności wychodzenia z domu.

Wystarczy, że zalogujesz się na stronie banku, (jeżeli bank posiada dom maklerski) i wypełnisz wniosek o założenie rachunku maklerskiego.

W zależności od metod, którymi posługuje się dany dom maklerski potrzebne do zawarcia umowy dokumenty możemy otrzymać w wersji elektronicznej.

W przypadku niektórych może być konieczna osobista wizyta. Dom maklerski po otrzymaniu i dokładnym sprawdzeniu dokumentów od razu dokonuje aktywacji usługi maklerskiej.

Następnie logujemy się za pomocą Internetu na nasze konto, gdzie możemy dokonać pierwszej inwestycji giełdowej.

Oczywiście, aby inwestycje były trafne, muszą być nie tylko racjonalne.

Ale również oparte na informacjach rynkowych, do których należą przede wszystkim notowania spółek oraz wydawane przez nie komunikaty.

Giełdowy zawrót głowy – jak kupić akcje?

Zakup akcji giełdowych może być bardzo skutecznym sposobem na inwestowanie kapitału. Początki nie zawsze jednak są łatwe.

Jako pierwsze z pytań pada zazwyczaj, jak w ogóle kupić akcje giełdowe?

Z technicznego punktu widzenia nie jest to zbyt skomplikowane, problem pojawia się gdy nadchodzi czas wyboru strategii inwestycyjnej.

Akcje kupujemy na Giełdzie Papierów Wartościowych. Dla zrealizowania zakupu niezbędne jest założenie rachunku inwestorskiego w domu maklerskim.

Dom maklerski powinien posiadać licencje wydawaną przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Jest to działanie podobne do zakładania każdego innego rachunku bankowego.

Tj. wpłacone przez nas środki ulokowane na rachunku maklerskim zostaną przeznaczone na zakup papierów wartościowych oraz innych instrumentów finansowych.

Rachunek maklerski służy wiec do wykonywania transakcji kupna i sprzedaży.

Określenie wpłacanej kwoty to oczywiście kwestia indywidualna, dobrze jeśli przed dokonaniem wpłaty na rachunek przeanalizujemy funkcjonujące na rynku spółki.

Pozwoli nam to na określenie nie tylko optymalnego budżetu inwestorskiego, ale też dokonanie dalszych analiz zysków i ewentualnych strat.

Po wpłaceniu środków pora na złożenie zlecenia. Wszystkie transakcje zrealizujemy oczywiście drogą elektroniczną.