Reklama
  • Piątek, 22 stycznia 2016 (11:05)

    Lucyna Malec i Piotr Skarga - Nowikowie w serialu Bulionerzy

Dla niej to była przepustka do kariery, dla niego – druga szansa.

Niezamożna rodzina Nowików wygrywa w loterii luksusowy apartament z opłaconym czynszem do końca życia. To spełnienie ich marzeń, ale tuż po przeprowadzce okazuje się, że aby przetrwać w zamieszkiwanym przez milionerów apartamentowcu, muszą ukrywać swój społeczny status.

A więc grana przez Lucynę Malec Grażynka, choć na co dzień jest sprzedawczynią w mięsnym, udaje handlarza dziełami sztuki, a Piotr (w tej roli Piotr Skarga) – kontroler biletów w MZA – doradza sąsiadom, gdzie ulokować miliony, jako finansista. Czy to za sprawą zabawnej fabuły, czy odtwarzającej główne role pary, nadawany w latach 2004 – 2008 serial komediowy „Bulionerzy” skradł serca Polaków.

Sama wychowuje chorą córkę

Reklama

Lucyna Malec (49) kończyła warszawską szkołę teatralną w 1989 roku. Debiutowała drobnymi rolami w serialach telewizyjnych „W labiryncie” (1990) i „Czterdziestolatek. 20 lat później” (1993). W latach 90. ubiegłego wieku grała niewiele, najczęściej w pojedynczych odcinkach sitcomów lub telenowel.

W tym czasie dała się zapamiętać z komediowego epizodu nierozgarniętej aktorki w filmie Jacka Bromskiego „Dzieci i ryby” (1996). Dużą popularność przyniósł jej udział w telewizyjnym widowisku kabaretowym „Komiczny Odcinek Cykliczny” (KOC), w którym partnerowała Grzegorzowi Wasowskiemu i Sławomirowi Szczęśniakowi.

Jednak dopiero za sprawą roli sympatycznej gospodyni domowej w „Bulionerach” dała się poznać całej Polsce. Dzięki temu w 2006 roku dołączyła do obsady serialu „Na Wspólnej”, w którym gra do dziś. Pani Lucyna niechętnie mówi o swoim życiu prywatnym. Jej mężem był prawnik poznany przed laty w Szwecji podczas zbierania truskawek.

Byli razem 10 lat, mają córkę Zosię, która urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. W jednym z wywiadów aktorka przyznała, że odkąd została sama z córką, jest jej bardzo ciężko. – Zatrudniam opiekunkę, panią Jolę, która bardzo mi pomaga przy Zosi – mówi pani Lucyna.

– Gdy pracuję, nie martwię się o to, jak dziecko wróci ze szkoły, co zje, itd. A kiedy pani Jola ma wolne, zabieram córkę na spektakl. Siedzi w garderobie, podgląda teatr od kulis i jest szczęśliwa. Mimo miłosnego zawodu aktorka ma nadzieję, że jeszcze ułoży sobie życie. – Kiedy człowiek czeka na miłość, to nie zawsze przychodzi. Gdy się nie czeka, dopada znienacka – mówi z nadzieją.

Za trzecim razem znalazł szczęście

W przeciwieństwie do swojej koleżanki po fachu Piotr Skarga (67), przyjmując rolę w „Bulionerach”, był już popularnym aktorem za sprawą wspomnianego już serialu „W labiryncie”, w którym wcielał się w jedną z głównych ról – docenta Jana Duraja. Był już wówczas po dwóch rozwodach.

Pierwszą żonę Krystynę poznał, gdy był na studiach, a ona w liceum. Potem została stewardessą. Mają córkę, 33-letnią Magdę. Drugie małżeństwo z aktorką Magdaleną Wołłejko też trwało krótko. Poznali się jeszcze na studiach, zakochali w sobie kilka lat później. Niestety, w związek wkradła się zdrada, choć nie do końca wiadomo, czyja.

Kilka lat po drugim rozwodzie Piotr Skarga w klubie studenckim poznał młodszą o 20 lat Beatę Aponowicz. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Od 24 lat tworzą szczęśliwy i udany związek.

MH

Życie na gorąco

Zobacz również

  • O dkąd w styczniu ubiegłego roku na świat przyszła Laura, w dotychczasowym apartamencie dziennikarza zrobiło się trochę ciasno. Dlatego Karolina Ferenstein-Kraśko (41) i Piotr Kraśko (46)... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.